MAJITELŮ LANDSEERŮ NENÍ MNOHO, ALE KDO SE S NIMI JEDNOU SEZNÁMÍ A ZAČNE JE CHOVAT, ZŮSTANE JIM VĚRNÝ NAPOŘÁD, STEJNĚ JAKO LANDSEER JIM.

O nás

V naší chovatelské stanici se snažíme o odchov typických landseerů- povahově i exterierově vyrovnaných jedinců. Je samozřejmostí, že zdraví našich pejsků pravidelně kontroluje veterinář, dbáme na kvalitní stravu, jak kojící feny, tak i štěňat v odstavu, snažíme se o co nejlepší socializaci štěňátek, učíme základům čistoty a nezapomínáme ani na pro landseery tak veledůležité mazlení.

Fena rodí v naší společnosti a první tři týdny jsou štěňátka odchovávána doma, pak do věku osmi týdnů ve vytápěné místnosti s možností výběhu na zahradu. Naši psi mají k dispozici veliký výběh do zahrady, kde žijí volně bez kotců.

Od věku čtyř týdnů se mohou noví majitelé přijít podívat na své budoucí miláčky v jakém prostředí žijí, prohlédnout si naše psy a vyptat se na všechny důležité věci, související s výchovou a výživou našich obříků. Trvalý kontakt se "svými" majiteli jen vítáme. Do nových domovů štěňátka odcházejí nejdřív ve věku devíti týdnů.

Něco málo o mé osobě

Co říct o mé snaze chovat psy a chovat je opravdu dobře? Největší pravdu má výrok Kevina Costnera : " Člověk může dostávat spousty peněz za to, že dělá věci, které jej nebaví, ale aby mohl dělat to, co ho baví a miluje, musí často riskovat, že přijde o všechno"

Mě chov psů baví a nechci se spokojit jen s průměrem, chci být špička a o to je má snaha pracnější a plná otazníků, protože pracuji s živými tvory, kteří rostou, vyvíjejí se a odcházejí do nových domovů a to jací mí odchovanci budou, záleží na 3 nejdůležitějších věcech:

1. Výběr rodičovského páru

2. Život a socializace u chovatele

3. Život, péče a výchova u nového majitele

Žáden z těchto bodů nelze podcenit, jinak nastoupí průměrnost a zklamání. Bohužel, i při nejlepší snaze odchovávat kvalitní potomstvo občas není vše úplně takové, jaké jsem plánovala a tolik chtěla.

 

 

 

 

 

Všechna malá štěňátka jsou rozkošná, že?

 

 

Na závěr připojuji pohlednice z Beskyd, z místa kde žijeme spolu se svými psy